Zakładanie i rejestracja firm, spółek

Kancelaria posiada duże doświadczenie w świadczeniu usług z zakresu prawa gospodarczego. M.in. świadczymy pomoc prawną w zakresie zakładania i rejestracji spółek. Decydując się na założenie spółki przedsiębiorca znacząco ogranicza ryzyko biznesowe prowadzonych inwestycji i optymalizuje koszty związane z działalnością. Kancelaria specjalizuje się w zakładaniu wszystkich rodzajów spółek prawa handlowego:

  • spółki jawnej
  • spółki partnerskiej
  • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
  • spólki komandytowej
  • spółki komandytowo-akcyjnej
  • spółki akcyjnej

Gwarantujemy kompleksową pomoc przy zakładaniu i rejestracji spółek. Doradzimy też jaką formę spółki należy wybrać dla twojej działalności. Wielu przedsiębiorców z obawy przed kosztami i skomplikowaną ścieżką formalną rezygnuje za zakładania spółek. Dzięki naszej pomocy prawnej rejestracja spółki przebiega sprawnie i ogranicza koszty do niezbędnego minimum. Jak wygląda zakładanie spółek w skrócie?

1      Wybór formy spółki – zawsze zaczynamy od kompleksowego doradztwa w zakresie wyboru właściwej formy prowadzenia działalności. Dobór odpowiedniej spółki ustalany jest na podstawie obszernego wywiadu z Klientem. Forma prawna zależna jest od rozmiaru prowadzonej działalności, okresu przez jaki przedsięwzięcie ma funkcjonować, relacji pomiędzy wspólnikami i kapitału początkowego.

2      Obsługa w zakresie dokumentacji – kolejnym krokiem przy zakładaniu spółki jest sporządzenie przez naszych prawników umowy spółki odpowiedniej do założeń firmy. Nasi pracownicy przygotowują dokumentację niezbędną do rejestracji spółki. Kompleksowa obsługa prawna firm świadczona przez naszą kancelarię ogranicza do minimum udział wspólników w całym procesie

3      Rejestracja spółki – w tym czasie prowadzimy postępowanie sądowe przed Sądem Rejonowym i dokonujemy niezbędnych urzędowych zgłoszeń. Po zakończeniu procesu rejestracji przekazujemy Klientowi dokumentację umożliwiającą swobodne prowadzenie działalności gospodarczej.

 

Zapraszamy do spotkania w siedzibie naszej kancelarii lub konsultacji telefonicznych. Nasi prawnicy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i zaprezentują ofertę dotyczącą zakładania spółek.